Кінець світу після карантину Зеленського

Кінець світу після карантину Зеленського

Країні запропонували карантин, а він перетворився у армагедон

Рік тому мало хто уявляв закінчення епохи бідності, йдучи пішли до Києва із Вишневого у дефіцитній медичній масці і зі страхом, а який же буде курс долара за місяць.

Повний карантин можуть дозволити собі лише сильні економіки, де із країни не висмоктує кров війна, а на посадах очільників не сидять люди, які таємно хочуть домовитися із Росією, бо так хочеться для підняття власного его.

Великобританія пішла на радикальні кроки — у суворий карантин відправили лише старших за 70 років. Епідеміологи, економісти і філософи підняли серйозний дискурс про необхідність цивільної оборони і про те, що людство переживало епідемії ВІЛ та вірусу Ебола, тому не треба жахатися вірусу, який і так колись вразить 80% британців.

Вирішили навіть не зачиняти школи, бо це -4% ВВП, а ще шалений удар по медичному персоналу віком 35-40 років, бо лікарям і медсестрам не буде з ким лишити малолітніх дітей.

Володимир Зеленський вирішив подбати про здоров’я громадян і їх скупчення на зупинках настільки, що вирішив закрити метро та міжміські сполучення. Та порадив піднімати демографію під перечитування Оксани Забужко.

У реалі ситуація в тому ж Києві показала рівень катастрофи, коли до епідемії ніхто не готувався, але конче треба було показати рішучу боротьбу.

Поки у Мадриді та Лондоні метро працює в тому ж режимі, а автобуси та електрички щедро миють антисептичними засобами, зупинки на станціях метро Чернігівська та Академмістечко нагадують, скоріше, апокаліпсис. І рай для розповсюдження вірусу.

Заяви “просто посидіть удома” — абсолютні нісенітниці, якщо мова іде про фармацевтів, лікарів, продавців та пекарів — живуть вони далеко не поблизу своїх робіт. І навіть у селах навколо Києва. Централізовану доставку працівників критичних та екстрених служб так ніхто і не організовував. Бо ж розуму нема, це не те, що під покровом ночі просити гроші у олігархів, аби потім вони під покровом захисту ФОПів отримали пільгові преференції на період трьох місяців.

Володимир Зеленський та новенький уряд Дениса Шмигаля, очевидно, уявлення не мають про збитки, які понесе країна після такого гібридного карантину. Бо ж підприємці з формою ТОВ бідкаються, що зміни, які були проголосовані Радою 17 березня, їх не торкаються — комунальні, орендну плату та заробітну платню кільком працівникам треба платити, як і раніше.

Зате під ширмою карантину президент все більше вступає в міцний союз із олігархами й руйнує місцеве самоуправління — через відміну орендного та земельного податку бюджети міст ризикують увійти у 2021 рік взагалі без грошей. Заволали навіть такі крупні міста, як Дніпро.

МАРИНА ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА