ЖІНОЧЕ ЛІДЕРСТВО. ЩО ЦЕ МОЖЕ ОЗНАЧАТИ ДЛЯ УКРАЇНИ?
Як тільки Дональд Трамп відклав на місяць введення мита у 25% на ввезення товарів з Мексики, то відразу всі заговорили про талант Клаудії Шейнбаум досягати домовленості з президентом США.
Ну, і хто вона, кого Трамп розуміє та йде на поступки?
Неймовірно, але в 2023 році обкладинка журналу «The Economist» була озаглавлена «Світ у 2024 році». І якщо ви звернете увагу на силует жінки з кінським хвостом, ви помітите, що вона вражаюче схожа на обрану саме 2 червня 2024 року жінку-президента Мексики єврейського походження Клаудію Шейнбаум, яка вперше за більш ніж 200 років незалежності очолила країну з глибоко патріархальною історією. Батьки її тата, ашкеназькі євреї, у 1920-х роках емігрували до Мексики з Литви.
Історична заява Клаудії Шейнбаум: «Настав час для змін, настав час для жінок. Я говорю це як мати, бабуся, вчена і тепер як президент Мексики». Виклик для неї – довести, що жінки можуть вирішувати найскладніші завдання у політиці. І поки що вона це чудово доводить.
Що ж, тепер успіх чи невдача Клаудії Шейнбаум стане маркером для майбутньої політичної участі жінок далеко не лише у країнах цього регіону. І нам в Україні потрібно пильніше стежити за розвитком Латинської Америки, яка стає дедалі важливішою для світової економіки.