"Кремль запустив дві новини" - Юрій Ніколов

"Кремль запустив дві новини" - Юрій Ніколов

1. Говорити з Зеленським у присутності американців і європейців вони не хочуть. 2. Путєн хоче говорити тільки з Трампом, лишилось обрати тільки місце для зустрічі десь у арабів.

Я не знаю як ви це сприймете (нижче переклади обох новин з Reuters).

А мені здається, що цими меседжами Путєн продовжує розхитувати наших союзників до стану апатії. Щоб вони змирились з тим, що Україну так чи інакше їм доведеться здати. Призвичаєння до думки досягається рутінізацією розмов про сам факт переговорів (якщо постійно фонить – то до цього звикаєш як до норми). А щоб було про що генерити інфошум – можна обсмоктувати подробиці: хто де коли про що у якій позі.

І тут мені тільки і залишається побажати удачі всім нам. Бо не бачу як ми можемо вплинути на цей процес маломощними дроними без власних ракет.


У Кремлі заявили, що поки що зарано обговорювати формат чотиристоронніх мирних переговорів, запропонований Зеленським

У понеділок Кремль заявив, що ще занадто рано обговорювати потенційний формат чотиристоронніх мирних переговорів, запропонований президентом України Володимиром Зеленським, і підтвердив свою стурбованість щодо його передвиборчого мандату.

В інтерв'ю інформаційному агентству Associated Press, опублікованому в суботу, Зеленський заявив, що виступає за чотиристоронні переговори між США, Україною, Росією та Європейським Союзом, і сказав, що для Вашингтона і Москви було б «дуже небезпечно» проводити переговори про припинення війни в його країні без участі Києва.

Його коментарі пролунали після заяв президента США Дональда Трампа, який припустив, що Вашингтон і Москва вже контактували щодо України. Трамп не надав подробиць, а заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, якого цитує агентство «Інтерфакс» 27 січня, заявив, що прямі контакти між Москвою та адміністрацією Трампа ще не відбуваються.

Відповідаючи в понеділок на запитання журналістів про те, що думає Зеленський про формат майбутніх переговорів, речник Кремля Дмитро Пєсков сказав: «Поки що не обговорювалося: «Поки що ніхто серйозно не обговорював можливу комбінацію учасників переговорів».

«Поки що ми виходимо з того, що український президент не має права вести такі переговори», - сказав він.

Москва вже давно заявляє, що той факт, що Зеленський не був переобраний минулого року, коли закінчився його п'ятирічний термін - через воєнний стан - означає, що він не матиме законних повноважень для підписання мирної угоди. Київ відкидає цю позицію як нещирий хід, покликаний ускладнити переговори.

Пєсков заявив, що також важко обговорювати можливий формат будь-яких переговорів, коли залишається чинним підписаний Зеленським указ від 2022 року, який забороняє переговори з Росією доти, доки президент Володимир Путін перебуває при владі. Москва заявляє, що указ має бути скасований.

«Обговорювати можливий склад учасників (мирних переговорів), поки діє указ, - це, напевно, забігати наперед», - сказав Пєсков.

Путін і Трамп ще не говорили по телефону з моменту інавгурації Трампа. Відповідаючи на запитання про це в понеділок, Пєсков сказав, що контакти «мабуть» заплановані, але поки що нічого нового з цього приводу сказати не може.

Два російські джерела, обізнані з перебігом переговорів, повідомили Reuters, що Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати розглядаються Росією як можливі місця проведення саміту між двома лідерами.

https://www.reuters.com/.../saudi-arabia-uae-seen.../ ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

Ексклюзив: Саудівська Аравія та ОАЕ розглядаються як можливі місця проведення саміту Трампа і Путіна - два російських джерела

Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати розглядаються Росією як можливі місця проведення саміту між президентом США Дональдом Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним, повідомили Reuters два російські джерела, обізнані з ходом переговорів.

Трамп заявив, що закінчить війну в Україні якнайшвидше, і сказав, що готовий зустрітися з Путіним. Путін привітав Трампа з обранням і заявив, що готовий зустрітися з ним, щоб обговорити Україну та енергетику.

Російські офіційні особи неодноразово заперечували будь-які прямі контакти зі США щодо підготовки телефонної розмови між Трампом і Путіним, яка передуватиме можливій зустрічі пізніше цього року.

Однак, за словами російських джерел, які говорили на умовах анонімності через делікатність ситуації, високопоставлені російські чиновники відвідали Саудівську Аравію та ОАЕ протягом останніх тижнів.

Одне з джерел повідомило, що в Росії все ще існує певна опозиція цій ідеї, оскільки деякі дипломати і співробітники розвідки вказують на тісні військові та безпекові зв'язки Королівства та ОАЕ зі Сполученими Штатами.

Саудівська Аравія та ОАЕ не відповіли на запити про коментарі. Кремль відмовився від коментарів. Але і Трамп, і Путін розвинули дружні відносини з правителями Саудівської Аравії та ОАЕ.

У неділю Трамп заявив, що його адміністрація запланувала «зустрічі і переговори з різними сторонами, в тому числі з Україною і Росією». Відповідаючи на запитання про ці слова, речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що контакти «очевидно, заплановані».

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман був першим главою іноземної держави, якому Трамп зателефонував після вступу на посаду. Під час свого виступу по відеозв'язку перед аудиторією на Всесвітньому економічному форумі в Давосі він назвав спадкоємного принца «фантастичним хлопцем».

Путін, який відвідав Саудівську Аравію та ОАЕ у 2023 році, заявив у вересні минулого року, що він вдячний Мухаммеду бін Салману за допомогу в організації найбільшого обміну полоненими між США та Росією з часів холодної війни.

Путін і Мухаммед бін Салман, також відомий як МБС, підтримують тісні особисті стосунки з 2015 року, коли принц вперше відвідав Росію.

ПУТІН І МБС

Ці відносини допомогли лідерам двох найбільших світових експортерів нафти укласти і підтримувати енергетичну угоду ОПЕК+. Трамп закликав Саудівську Аравію і ОПЕК знизити ціни на нафту, що стало потенційним козирем для Росії на переговорах.

І Мухаммед бін Салман, і президент ОАЕ Мухаммед бін Заїд Аль Нагаян зберігали нейтралітет протягом усієї війни в Україні, утримуючись від того, щоб приєднатися до Заходу в критиці і санкціях проти Росії.

Обидва лідери також підтримують регулярні контакти з президентом України Володимиром Зеленським.

Мохаммед бін Заїд Аль Нагаян кілька разів відвідував Росію під час війни, заявивши під час свого останнього візиту в жовтні 2024 року, що він готовий підтримати зусилля, спрямовані на досягнення миру в Україні. ОАЕ також успішно виступали посередниками в обміні полоненими.

Жодна з цих країн не є членом Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт Путіна, що перешкоджає його візитам до низки країн, зокрема Бразилії та Південної Африки.

На даному етапі російські джерела відкидають Туреччину, члена НАТО, яка приймала невдалі мирні переговори між Росією та Україною в березні 2022 року, як можливе місце проведення зустрічі.

Російський аналітик Федір Лук'янов, впливовий науковий директор дискусійного клубу «Валдай», члени якого регулярно зустрічаються з Путіним, сказав, що у Трампа і Путіна немає особливого вибору.

«На боці України задіяний практично весь Захід. Тому всі традиційні майданчики, де раніше відбувалися такі речі, як Гельсінкі, Женева, Відень, не підходять», - сказав він, якого цитує офіційне інформаційне агентство ТАСС.

Лук'янов зазначив, що хоча Саудівська Аравія і ОАЕ відіграють дуже важливу роль, обидві країни є дуже близькими союзниками США, що викликає певні питання з російського боку.

«Однак, як місце для переговорів, це, напевно, цілком прийнятно», - додав він. Лук'янов відмовився коментувати Reuters цю історію.